posted by admin on January 5, 2018

Drugi dan Novogodišnjeg festivala odbojke u Novom Sadu, doneo je veliku radost našim pionirima. Oni su, u 1/4 finalu,pobedili favorizovani tim Spartaka iz Ljiga i izborili polufinale u konkurenciji ekipa kadetskog uzrasta, koje će sutra, od 09:30 igrati protiv ekipe Blok aut iz Beograda.

Na početku današnjeg programa, u okviru poslednjeg kola grupe B, naši dečaci su igrali utakmicu sa Blok autom i izgubili rezultatom 2-0. Beogradjani su se bolje snašli, iskoristili neodlučnost u igri našeg tima i zasluženo odneli bodove. Nakon grupne faze, naš tim je zauzeo treće mesto koje ga je odvelo u 1/4 finale i utakmicu sa Spartakom iz Ljiga.

Borbu za polufinale naš timje počeo pomalo stegnuto. Ljižani su stekli prednost, ali su naši dečaci zaigrali hrabro i došli do preokreta. U igri poen za poen, as servisom Luke Spoje, naš tim dolazi do set lopte. Na kraju, posle puno uzbudjenja, rezultatom 21-19, ekipa trenera Banjca je došla do vodjstva od 1-0 u setovima. U nastavku utakmice ekipa Spartaka je zaigrala puno bolje, izjednačila rezultat i bez većih problema uvela utakmicu u treći, odlučujući set. Do promene strana, igralo se egal. Mišković je odlično napadao i održavao naš tim u igri.  Raspoloženi Kozić je razigrao Muškinju i Ćulibrka na mreži., dok su libero Vulović i Aleksa Adžić, kao i tokom čitave utakmice ispoštovali sve postavljene zadatke.  Kod rezultata 10-9 za naš tim, na servis je došao Aleksa Kozić, koji je fenomenalnom serijom zaokružio svoju odličnu partiju u ovom meču i poveo naš tim do polufinala. Bilo je 15-9.

Timskom igrom, hrabro i bez respekta, kada je to bilo i najvažnije, naši dečaci su napravili rezultat vredan svake pažnje i potpuno zasluženo izborili mesto medju četiri najbolje ekipe ovog prestižnog takmičenja, pokazavši još jedan put, da za njih ne postoji rival kojeg ne mogu savladati.