posted by admin on June 14, 2021

Pretpioniri našeg Kluba, odbojkaši trenera Mitra Banjca, osvojili su srebrnu medalju na premijernom Pretpionirskom prvenstvu Srbije, koje je, prethodnog vikneda, održano u Zrenjaninu.

Posle maksimalnog učinka u grupnoj fazi, gde su ostvarili tri pobede, savladavši sve svoje rivale, Proleter, Stražilovo i Laki Star, kapiten Uroš Popin i njegoi saigrači izborili su plasman u polufinale. Rival im je bila selekcija OK Vojvodina Ns seme!

Sem u samom finišu trećeg perioda igre, kada su odbojkaši SK Volley propustili 4 meč lopte, odbojkaši Vojvodine nisu imali rešenja za igru našeg tima, što i potvrdjuje konačan rezultat u svakom od odigranih setova. Konačno, pobedom od 3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 25:11) naš tim je ostvario željeni cilj - plasman u veliko finale.

Tamo ih je čekao OK Crnjanski, tim iz Begrada, koji je, takodje, u svojoj grupi, a zatim i u polufinalu, zabeležio sve pobede! 

Na žalost, posle odlične igre i osvajanja prvog seta, ekipu našeg tima je zadesio, ispostavilo se, nenadoknadiv peh. Naime, do tada, ubedljivo najbolji igrač turnira, primač servisa našeg Kluba, sjajni Pavle Čolaković, lider ove generacije Volleyovaca, se povredio i do kraja utakmice ostao na klupi. Pokušali su naši dečaci, dali sve od sebe, igrali za svog druga, parirali,pogotovo u poslednja dva seta utakmice, ali nisu našli pravo rešenje za veoma dobar servis rivala. 

Beogradjani su to iskoristili, lako poravnali rezultat, a zatim, u trećem i četvrtom setu, napravili potpuni preokret i zasluženo trijumfovali sa 3:1(20:25, 25:9, 25:21, 25:19).

Treće mesto zauzela je OK Vojvodina, dok su četvrti bili odbojkaši zrenjaninskog Proletera!

Uz čestitke rivalu, ostaje veliki žal za državnim zlatom, za kojeg su, sigurni smo, aktuelni šampioni Vojvodine, Popin, Marić, Čolaković, Mišković, Horvat, Vasiljev, Tonković, Mirković, Batez, Lukić, Petrović, Simić, Stojiljković, Ristić i Petrović, imali kvaliteta!

Treneri prve četiri ekipe izabrali su i pojednice koji su svojim igrama zaslužili pojedinačna priznanja. Naši, Stefan Marić i Pavle Čolaković su zaslužili nagrade za najboljeg dizača tj primača Prvenstva Srbije!

Vasa Mijić i Andrija Gerić, čelni ljudi Kluba, sve vreme turnira su bili uz tim, pružali podršku i pozdravili veliki uspeh još jedne generacije svojih odbojkaša!

OK Proleter je bio odličan domaćin, još jednom potvrdivši svoje gostoprimstvo za sve klubove koji su od petka do nedelje boravili u Zrenjaninu!

Leave a Comment

Fields with * are required.