posted by admin on June 1, 2025

Pretpioniri našeg Kluba, odbojakši trenera Mitra Banjca i Uroša Maleševića, dečaci rodjeni 2012. godine i mladji, završili su svoje učešće na finalnom turniru Prvenstva Srbije osvojivši peto mesto. A moralo je i trebalo je biti bolje....

Prvog dana takmičenja, u drugoj utakmici grupe, naši pretpioniri su, superiornom igrom, ostvarili prvu pobedu. Savladana je ekipa Stampedo Niš, rezultatom 3-0. Sutradan u jutarnjem prorgramu bio je susret sa OK Jablanica. Naš tim je imao sve u svojim rukama: vodjstvo od 2-0 u setovima i sigurnu igru do pred sam kraj trećeg seta. Polufinale je bilo na domak ruke, medjutim, odbojkaši sa juga Srbije su useli da naprave rezultatski preokret i pobede sa 3-2. Od gotovog je napravljena versija i izabran teži put ka mestu u prve četiri ekipe. Poslednja utakmica grupe, koja je odlučivala o daljoj sudbini pretpionira, imala je sličan epillog kao i  prethodna. Iako su se borili, maši dečaci nisu uspeli da trijumfuju. Taj brejk je pripao Crnjanskom, ekipi koja je do tada zabeležila dve pobede, a naš tim poslao u utakmicu za peto mesto.

Iako sa bodom više u odnosu na drugolasiran OK Jablanica, čiji su dečaci uspeli da slave protiv Stampedau trećem kolu, bilo je 3-2, naš tim nije uspeo u svojoj nameri - završnim borbama za medalju.

Na kraju, pobedom od 3-1, nad starim znancima, vršnjancima iz Sremskih Karlovaca, puleni trenera Banjca osvojili su 5. mesto u Srbiji, pokazali svoj nesporan kvalitet te nagovestili da će u skoroj budućnosti biti konkurentni svakoj ekipi koja im izadje na megdan!

Uz ekipu su, tokom trajanja takmičenja, bili Vasa Mijić i Andrija Gerić, te koordinator rada svih selekcija Kluba, Slobodan Velemir, pružajući timu, kao i uvek na ovakvim takmičenjima, nesebičnu i bezrezervnu podršku!

Leave a Comment

Fields with * are required.