posted by admin on June 15, 2025

Osnovna škola ''Miroslav Antić'' bila je domaćin još jednog odbojkaškog spektakla, revije mladosti, kojeg je, 17. put za redom vrhunski organizovao naš SK Volley.

Od 9h ujutru, kada je nekadašnji Volleyovac, a danas prvotimac OK Vojvodina, Stefan Marić, govorom nalik velikim retoričarima, otvorio takmičenje u pet konkurencija, odigrano je mnoštvo utakmica.

Praćeni svojim trenerima, 128 ekipa devojčica, rasporedjenih u dve kategorije, te 40 timova dečaka, koji su svoje utakmice igrali u 4 uzrasne grupe, prikazali su, ne samo odbojkaške veštine, već mnogo važnije od nje, sjajne ljudske osobine, motivacviju, timski duh, vaspitanje, veliku želju da dodju do odličja i , zašto ne istaći, spremnost i izdržljivost da po suncu i toploti odigraju najbolje što mogu.

Volonteri, starije odbojkašice, iz našeg i kluba Futog west, rasporedjene na 23 mini terena, doprinele su da sve protekne u najboljem redu. Vredne, odgovorne, i stalno prisutne uz ekipe učesnice, one su bile glavna kartika izmedju takmičara i organizatora Trofeja.

Nakon što je odigrano preko 300 utakmica, u poslepodnevnom delu programa došli smo do samog kraja i proglašenja najboljih ekipa 17. Trofeja SK Volley.

Prvi su završili najmladji odbojkaši, dečaci rodjeni 2013. godišta i mladji a pobedili su Zrenjaninci, odbojkaši Proletera, drugi su bili dečaci iz Stražilova dok je bronza otišla na grudi Voleyovaca.

Godinu stariji, odbojkaši 2012. godišta, odigrali su vrlo lep turnir, prvak je bila ekipa Kikinde, drugoplasirani Proleter a bronzani SK Volley. Titula za MVP otišla je u ruke kikindskom odbojkašu, Mutapčiću.

Šampion, u konkurenciji dečaka uzrasta 2011. godišta, bio je Proleter, drugo mesto je otišlo u Sombor, a treće Spartaku iz Subotice. MVP u ovoj kategoriji bio je Nikin iz Proletera.

Kod najstarijih odbojkaša, pionira, pobedili su Spartakovci, koji su u finalu nadigrali SK Volley, dok je za treće mesto slavio Vrbas. Za najboljeg igrača izabran je Jegdić iz pobedničkog tima.

Devojčice su igrale nešto duže i posle vrlo napornog takmičenja osmesi pobednika su preovladali. Pobednice u konkurenciji 64 ekipe, bile su odbojkašice NS Tima u konkurenciji 2011/2012, te Beograd u kategoriji 2013. i mladje. 

MVP, laskava titula najboljim pojedincima, za konkurenciju 2011/2012 pripala je odbojkašici NS Tima,  Lani Šatara, a kod 2013. Avramovićevoj iz OK Beograd.

Srebro, kod starijih odbojkašica, je otišlo Volleyu, a bronza u Sremske Karlovce - Partizanu, dok je kod mladjih (2013), druga ekipa Beograda je uzela srebro a devojčice ŽOK Subotica su se na sever Bačke vratile sa bronzom oko vrata.

Uz zadovoljstvo, što je sve proteklo besprekorno, te zahvalnosti svim akterima: deci, trenerima, publici, direktoru OŠ ''Miroslav Antić'' iz Futoga, Nemanji Joviševiću, Odbojkaškom savezu Vojvodine, Galeriji satova Berić, Carlsbergu i JKP Vodovod, zakazujemo novo, 18. okupljanje, u junu 2026.






















fce8bd9e87ebbadd08af684b2d258095.jpg


Leave a Comment

Fields with * are required.